مقاله مطالعه آزمايشگاهي تاثير آرايش پيچ ها در ظرفيت باربري اتصالات پيچي تيرچه هاي سرد نورد شده به تيرهاي اصلي درساختمان هاي فولادي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن مقاله مطالعه آزمايشگاهي تاثير آرايش پيچ ها در ظرفيت باربري اتصالات پيچي تيرچه هاي سرد نورد شده به تيرهاي اصلي درساختمان هاي فولادي :


محل انتشار: پنجمین کنفرانس ملی و اولین کنفرانس بین المللی سازه و فولاد
تعداد صفحات:13
نویسنده(ها):
حسین پرستش – استادیار, عضو هیئت علمی دانشگاه علم و فرهنگ
کیوان امجدیان – کارشناسی ارشد زلزله, دانشگاه علم و فرهنگ
احسان مویدی – دانشجوی دکتری سازه, دانشگاه علم و فرهنگ

چکیده:
با توجه به معایب تیرچه های بتنی همچون سنگینی, سختی اجرا و افزایش زمان و هزینه اجرا, استفاده ازتیرچه های فولادی با مقاطع مقاطع فولادی سردنورد شده (ColdFormed Steel) جایگزین مناسبی برای تیرچه های بتنی می باشد. با توجه به استفاده گسترده از اتصالات پیچی در تیرچه های CFS ضرورتتحقیق بر روی این اتصالات احساس می شود که این امر موجب فراهم شدن استفاده روز افزون از تیرچههای CFS و جایگزینی این تیرچه ها به جای تیرچه های بتنی می شود. بدین منظور 6 نمونه اتصال موردآزمایش قرار گرفت که در تعداد و آرایش قرارگیری پیچ ها با هم متفاوت بوده اند. نتایج آزمایش ها نشانمی دهد هرچه اتصالات از حالت مفصلی کامل به سمت گیرداری کامل حرکت می کنند از ظرفیت باربریتیرچه و دوران و تغییرمکان تیرچه و لهیدگی سوراخ ها کاسته شده و خرابی به صورت کمانش در جانتیرچه رخ می دهد.

لینک کمکی