مقاله کاربرد سيستم عامل ها در کامپيوتر

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن مقاله کاربرد سيستم عامل ها در کامپيوتر :

بخش اول : سیستم عامل چیست و چه وظایفی دارد ؟
بخش دوم : نصب Linux
بخش سوم : آشنایی با محیط, تعدادی از دستورات پرکاربرد ونحوه نصب نرم افزار درLinux :بخش اول

سیستم عامل چیست و چه وظایفی دارد ؟
سیستم عامل برنامه ای است که مدیریت سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر را به عهده می گیرد . در ابتدا سیستم عامل ها به منظور انجام یک سری عملیات که باید بوسیله سخت افزار مرتباً تکرار می شد طراحی شدند . این عملیات عمدتاً شامل مدیریت فایلها , اجرای برنامه ها و دریافت دستورات از کاربر بودند . ارتباط با کامپیوتر و سیستم عامل آن از طریق یک سطح ارتباطی ایجاد شده برای کاربر User
( intet face ) صورت می گیرد این واسط کاربر به سیستم عامل اجازه می دهد تا دستورات را از کاربر دریافت نموده و تغییر کند . در نتیجه تنها کافی است که برای انجام عملیات دستوری به سیستم عامل داده شود مانند خواندن فایل یا تایپ کردن یک سند . سطح ارتباطی که یک سیستم عامل برای کاربر ایجاد می کند ممکن است بسادگی خط فرمان ( command )line ) باشد یا بفرم های پیچیده تر مثل ایجاد منوها (menus ) و icon ها روی desktop .
سیستم عامل همچنین برنامه های نرم افزاری را نیز مدیریت می نماید . برای تایپ یک سند یا اجرای محاسبات ریاضی نیاز به برنامه های نرم افزاری ویژه ای می باشد . یک editor مثالی است از یک برنامه نرم افزاری که امکان تایپ یک سند , تغییر دادن آن و اضافه کردن متن جدید به آن را فراهم می آورد .

لینک کمکی