مقاله سازه ماکاروني

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن مقاله سازه ماکاروني :

دروس سازه ای که در رشته مهندسی عمران در دانشگاه های ایران تدریس می شود , معمولا به طور کلی به صورت تئوریک تدریس می گردد و دانشجویان کمتر این دروس را به صورت عملی تجربه می کنند , بنابراین شاید فهم این دروس به صورت عمیق در حین دوران تحصیل ممکن نباشد .
ساخت سازه هایی توسط فولاد و یا بتن صرفا برای آموزش هم مقدور نمی باشد , چرا که هزینه تمام شده این کار بسیار بالا است .
بنابرلین در سرتاسر دانشگاههای معتبر دنیا , سعی شده است , تا بااستفاده از مصالح ارزان قیمت ( به جای بتن وفولاد ) و مدل کردن سازه های واقعی توسط این مصالح , آموزش دروس سازه ای به صورت عملی ممکن شود .
ماکارونی یکی از این مصالح جایگزین می باشد . این عنصر سازه ای جدید به دلیل برخی از خصوصیات ویژه مثل ( سبکی , دسترسی ساده و ارزان بودن ) بیشتر از دیگر مصالح مشابه مورد توجه قرار گرفته است .
سالانه در آمریکا مسابقات بزرگی در این زمینه بین دانشجویان برگزار می گردد و سازه های ساخته شده توسط ماکارونی به دلیل طراحی بهینه
, به رکورد های غیر قابل باوری دست پیدا می کنند .
گروهSBG نیز از ابتدای سال 1381 پروژه تحقیقاتی را در این زمینه آغاز نمود و توانست به تجربیات و موفقیت های قابل توجهی دست پیدا کند .
این مجموعه شامل دانسته ها و تجربیات این گروه , در این زمینه می باشد , که امیدواریم مورد استفاده علاقمندان قرار گیرد .
در پایان وظیفه خود می دانیم , تا از اساتید محترم , دکتر هوشمند , دکتر فیوض , مهندس ماهینی , مهندس صنعتی و بویژه خانم ناصری( معاونت فرهنگی – دانشجویی دانشگاه خلیج فارس ) که ما را در این امر پژوهشی یاری نمودند , نهایت تشکر و قدردانی را به جای آوریم .

لینک کمکی