تحقيق علوم تغذيه در ورزش

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن تحقيق علوم تغذيه در ورزش :

شاید فقط یک ورزشکار حرفه ای از ارزش تغذیه در انجام ورزش ها آگاه باشد و به خوبی نقش تغییراتی را که رژیم غذایی در بهبود انجام تمرینات دارد را درک کند.
شواهد بسیاری نشان دهنده رابطه بین مصرف غذا و انجام ورزش ها هستند. همچنین یک رژیم غذایی بد, به طور یقین اثر منفی بر انجام حرکات ورزشی, حتی اگر به صورت غیر حرفه ای باشند, دارد. یک رژیم غذایی که شامل مقدار کافی از کالری , ویتامین ها, مواد معدنی و پروتئین باشد, انرژی لازم برای انجام یک مسابقه و یا یک ورزژش تفریحی را تامین می کند.
ارتباط تغذیه با ورزش از پیش از عصر طلائی یونان شناخته شده بوده است. توجه به فعالیت‌های جسمانی, غذای مناسب و در کل سلامت عمومی بدن ذهن دانشمندان سامورائی, هندی, مصری, ایرانی و دیگر تمدن‌های قدیمی را به خود مشغول نموده بود. بیابانگردان اولیه از غذاهائی چون ماهی, گوشت حیوانات وحشی, دانه‌ها, حبوبات, غلات و میوه‌های وحشی در دسترس استفاده می‌کردند. در واقع می‌توان عده‌ای از آماده‌ترین افراد این گروه از لحاظ جسمانی را اولین ورزشکاران تاریخ نامید, چرا که اغلب مسافت‌های طولانی را در زمین دشمن یا اقلیم‌های ناآشنا برای به‌دست آوردن غذا طی می‌کردند. بعدها, وقتی شکارچیان به‌طور ثابت در یک محل مستقر شدند, برای تقویت دست‌ها به انجام ورزش هم مبادرت ورزیدند.

لینک کمکی