مقاله طرح نوين آگرا و کشمير

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن مقاله طرح نوين آگرا و کشمير :

جمهوری هند در جنوب آسیا قرار دارد و دارای مساحت سه میلیون متر و جمعیتی بالغ بر 1 میلیارد و 13 میلیون متر است. طبق آمارهای سال 2007, 15% از جمعیت کشور هند را مردان و 2/48% را زنان تشکیل می دهند. از کل جمعیت کشور در حدود 65% با سواد هستند که 75% مردان و 54% زنان را تشکیل می دهد.
از نظر ادیان, بر اساس شرایطی مختلف نظیر سیاست, درصد موجودیت ادیان در حال تغییر است, اما طبق آخرین آمار 81% هندو, 12% مسلمان, 2% مسیحی و 8/0% بودایی هستند.
اقتصاد این کشور بر صنعت, کشاورزی, معادن و توریست استوار است. به دلیل اینکه هند سرزمینی سرشار از جاذبه های توریستی است و باعث شده یکی از مهم ترین منابع مالی و اقتصادی این کشور جذب توریست باشد. به دلیل اینکه این منبع مالی به صورت مستقیم وارد چرخه ی اقتصادی مردم عادی می گردد, در نتیجه تولید صنایع دستی رونق زیادی دارد و از جمله این صنایع, صنعت فرشبافی می باشد که به دلیل میزان سودآوری بالایی که دارد, دولت نیز به تولید آن اهمیت بسیاری می دهد. کشورهایی نظیر هند برای بقای خود در بازارهای جهانی و ایجاد اصالت, دست به خلق طرح هایی نو زده اند که این طرح ها برگرفته از برخی اساطیر, مقدسات و باورهای هندی است که البته تا کنون نتوانسته اند جایگاه ویژه ای در بازارهای فرش دستباف پیدا کند.

لینک کمکی