مقاله ادغام زمان بندي در محيط هاي توليدي Flow shop و مکانيزم تعيين ميزان محصول قابل تعهد پيشرفته در سيستم هاي توليدي پيش بيني محور

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن مقاله ادغام زمان بندي در محيط هاي توليدي Flow shop و مکانيزم تعيين ميزان محصول قابل تعهد پيشرفته در سيستم هاي توليدي پيش بيني محور :


محل انتشار: دهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع
تعداد صفحات:9
نویسنده(ها):
مسعود ربانی – استاد, پردیس دانشکده های فنی, دانشگاه تهران
فاطمه منشی – دانشجوی کارشناسی ارشد, پردیس دانشکده های فنی, دانشگاه تهران
حامد رفیعی – دانشجوی دکتری, پردیس دانشکده های فنی, دانشگاه تهران

چکیده:
گرفتن یک تصمیم معقول در رابطه با میزان ظرفیت تولید آزاد یک شرکت تولیدی و تخصیص بهینه آن به سفارش ها, نیازمند اطلاعات دقیق و گسترده در زمینه های مختلفی همچون زمان های برنامه ریزی نشده ماشین ها در ایستگاه های کاری مختلف و وضعیت موجودی مواد, قطعات و یا دیگر منابع ضروری در شرکت تولیدی و زنجیره تأمین مربوطه می باشد. در این تحقیق تلاش شده است تا اطلاعات مورد نیاز در یک سیستم تولیدی پیش بینی محور (Make-to-Forecast/MTF ) را از طریق ترکیب مکانیزم تعیین میزان محصول قابل تعهد پیشرفته (Advanced Available-to-Promis/AATP ) و زمان بندی در محیط های تولیدی Flow shop , بدست آوریم. هدف در نظر گرفته شده, تعیین زمان بندی سفارش ها به صورت همزمان از طریق محاسبه ظرفیت آزاد سیستم به منظور تعیین میزان محصول قابل تعهد می باشد. به این منظور محدودیت های مختلفی شامل ساعات در دسترس بودن ماشین ها و سطح موجودی مواد و قطعات در نظر گرفته شده است. نتایج حاصله نشان می دهد که مدل ارائه شده منجر به مقادیر مطلوبی در شاخص های عملکرد می گردد.

لینک کمکی