تحقيق پنجمين کنفرانس ملي مربوط به برنامه ريزي زلزله

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن تحقيق پنجمين کنفرانس ملي مربوط به برنامه ريزي زلزله :

مقاومت محصولات چوبی (EWP) که برای استحکام ساختمانها در مقابل زلزله استفاده می شود. خصوصا در ساختمانهای مسکونی, تجاری, تحصیلی و اداری ثابت شده. آنها را می توان در بام خانه, کف خانه, دیوارها و سقف استفاده کرد. محصولات EWP را می توان در کشورهایی که از زلزله های قوی خسارت می دیدند استفاده کرد, مانند ترکیه.
برای معرفی موارد استفاده ی EWP به اطلاعات , تحقیقات بازاریابی و تبلیغات نیاز است. یک (موسسه ی محصولات چوبی طرح ریزی شده) می تواند با مشارکت دانشگاهها و صنعت محصولات جنگلی تاسیس گردد. در این مطالعه , موارد تولید, استفاده و مزایای دو EWP مهم (چوبهای ورقه ورقه شده که به هم چسبیده اند (glulam) و تخته رشته های شرقی (OSB) ) بررسی می شود و توانایی آنها در مقابل زلزله در ساختمانهای ترکیه مورد بحث واقع می شوند.
در چند سال اخیر ترکیه از صدمات جانی و مالی متعدد ناشی از زلزله متحمل شده. هزاران نفر جان خود را از دست داده اند و خسارات زادی بر اموالشان وارد شده یکی از عوامل مهمی که باعث این از بین رفتن افراد و اموالشان می شود. موادی است که در ساختن ساختمانها بکار می رود در حالیکه در کشورهای مستعد زلزله مثل آمریکا , 90 درصد ساختمانهای مسکونی از چوب و محصولات چوبی استفاده می شود, در بیشتر ساختمانهای ترکیه از بتون سفت شده استفاده می کنند. چوب یکی از قدیمی ترین مواد است. از آن برای ساختن اسکله , پل, ساختمان, برج و مگه داشتن دیوار و دیگر موارد از جمله ساختمانی و غیر ساختمانی که شامل لوازم خانه , ابزار و اشیا تزئینی میشود, استفاده م یکنند. کیفیت و در دسترس بودن چوب های جنگلی کاهش و قیمت آن افزایش یافته است بیش از 60 درصد درخت را می توان در تولید الوالر اره به کار برد. اما وقتی EWP ها تولید می شوند, بهر بیشتر است. (بستگی به محصول پایانی دارد) زیرا اندازه ها و قسمتهایی از درخت که ممکن است دو رریخته شوند یا به عنوان سوخت چوبی (هیزم)از انها استفاده شود, بریا تولید محصولات دیگری مورد استفاده قرار می گیرند

لینک کمکی