تحقيق بررسي و نقش بنادر هرمزگان در تورم اقتصادي

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن تحقيق بررسي و نقش بنادر هرمزگان در تورم اقتصادي :

چکیده
فعالیت عمده ی مردم هرمزگان در زمینه‌ی کشاورزی و ماهیگیری است همچنین صید ماهی و حمل و نقل دریایی از دیگر فعالیت های عمده اقتصادی اهالی نوار ساحلی و جزایر استان می باشد منطقه ی میناب به عنوان قطب کشاورزی استان هرمزگان به شمار می‌رود در سالهای اخیر با احداث چاه‌های عمیق مبادرت به کشت بعضی از صیفی جات در دشت میناب شده که کاملاً چهره کشاورزی آن را دگرگون کرده است.
استان هرمزگان همچنین معادن فراوانی دارد که مهمترین آن نفت و گاز است معاون دیگری مانند ک رومیت خاک سرخ سنگ گچ و آهک و نمک گوگرد و آهن نیز در این استان یافت می شود.
استان هرمزگان در زمینه صنایع غذایی و حمل و نقل دریایی از موقعیت اقتصادی برجسته ای برخوردار است. شیلات از مهمترین صنایع هرمزگان است که محصولات آن در سراسر کشور توزیع می گردد محصولات مهم آن کنسرو دین و تن است که در نوع خود از اهمیت بسیار ممتازی برخودرا است کارخانه‌آرد ماهی نیز از دیگر صنایع استان است که از پوست و استخوان و امعا ‌ و احشا ‌ میان کنسرو شده در کارخانه کنسرو تنت آرد ماهی به عمل می آورد. همچنین صنایع دیگری مانند صنعت قایق سازی نساجی نم سازی, مایع سازی, کارخانه ‌آب لیمو گیری, کشتی سازی و تعمیر و بازسازی کشتی و لنج نیز در این استان وجود دارد. یکی از جاذبه ی های ویژه‌ استان هرمزگان در بندر آزاد تجاری در بنادر جنوبی ایران ایجاد بنادر آزاد مورد توجه و تصویب دولت قرار گرفت . تمام سرمایه گذاری های دولت متوجه تبدیل بافت تجاری جزیره به بافت صنعتی شده است. به طوری که در طرح جامع قسم چهار منطقه صنعتی در چهار محور جغرافیایی شمال جنوب شرق و غرب جزیره پیش بینی شده است و در حال حاضر عملیات آماده سازی شهری‌های صنعتی در شمال و شرق جزیره به اتمام رسیده است و همچنین طرح اتصال زمینی جزیره قشم به بندر عباس هم اکنون درحال اجرا است که بندر لافت را به بندر پل در غرب شهرستان بندر عباس متصل می کند.

لینک کمکی