تحقيق فرش ترکيه

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن تحقيق فرش ترکيه :

ترکیه کشوری آسیایی اروپایی که 578/814 کیلومتر مربع وسعت دارد( مساحت آن نصف مساحت ایران است) و سی و پنجمین کشور جهان محسوب می شود. ترکیه در خاورمیانه و شمال عربی ایران واقع شده و شامل شبه جزیره آسیایی صغیر (آسیا) و تراس شرقی در شبه جزیره بالکان (اروپا) است که توسط تنگه های داردانل و بسفر و دریای مرمره از هم جدا شده اند. سه درصد خاک ترکیه در اروپا و بقیه در آسیا قرار گرفته و به همین دلیل از گذشته به آن آسیای صغیر
می گویند.
ترکیه سرزمینی کوهستانی بوده و دو همسایه اروپایی و شش همسایه آسیایی دارد. از شمال با کشورهای مشترک الحنافع, در شرق با ایران و عراق, در جنوب با سوریه و در قسمت غربی با یونان و بلغارستان مرز مشترک دارد.
شهرهای مهم ترکیه عبارتند از: آنکارا, بندر استانبول, بندر ازمیر, آدانابا, بورسابا, اسکی شهر, آدرنه, سیواس, ارزنجان, ارزروم.
جمعیت ترکیه: مطابق با آمارژوئیه 2004 جمعیت این کشور 918, 893, 68 نفر است.
ترک ها:80 - 76% , کردها: 20 – 14% , اعراب 8/1% , پناهندگان3/1% , اقلیت های مسیحیان و کلیمیان 2% .
زبان رسمی: زبان رسمی ترکی است که یکی از قدیمی ترین زبانهای دنیا به شمار می رود. اما زبان های کردی, عربی, ارمنی, یونانی نیز تکلم می شود.
دین: در سال 1924 میلادی دین رسمی جامعه اسلام تعیین شد. ولی در سال 1928 با جدایی دین از سیاست, ترکیه کشوری با دین و حکومت لائیک ( تفکیک دین از سیاست ) معرض گردیده است.
بنابر آمار 98% مسلمانان و 2% مسیحیان و کلیمیان و دیگر ادیان تشکیل می دهند. بیشترمسلمانان ترکیه سنی مذهب هستند که شامل فرقه های حنفی و شافعی ها هستند که حنفی ها بزرگترین گروه
وعمدتا در مرکز و غرب ترکیه, شافعی ها با جمعیتی کمتر در مناطق شرقی ترکیه که اکثرا نیز کرد هستند ساکن می باشند.

لینک کمکی